Płytki gresowe stanowią idealną opcję wykończenia powierzchni na podłogi i ściany, łącząc wiele korzyści praktycznych i estetycznych.

Są wyjątkowo wytrzymałe, odporne na plamy, zarysowania, wilgoć i mróz, nie gromadzą kurzu, więc sprzyjają czystemu, zdrowemu środowisku i są naprawdę łatwe w utrzymaniu w czystości. Po prawidłowym zainstalowaniu płytki są trwałe i przetrwają wiele lat użytkowania w niezmienionym stanie.

Dlaczego warto wybrać płytki gresowe?

Czy płytki porcelanowe to to samo co płytki ceramiczne?

Dostępnych jest również wiele opcji projektowych, w szerokiej gamie kolorów, wzorów, kształtów i rozmiarów, dzięki czemu płytki nadają się do wszystkich stylów wnętrzarskich i pomieszczeń, w tym kuchni i łazienek. Gres można również z powodzeniem zastosować na zewnątrz, na schodach, balkonach, tarasach czy elewacjach budynku.

Gres powstaje z uszlachetnionej mieszanki białej gliny, piasku i skalenia, który jest minerałem skałotwórczym. Płytki są wypalane w naprawdę wysokich temperaturach, powyżej 1200 stopni Celsjusza, co tworzy twarde, gęste wykończenie. Płytki ceramiczne są wykonane z brązowej, czerwonej lub białej gliny, dzięki czemu są bardziej miękkie, mniej gęste i bardziej porowate, przez co mniej odporne na uszkodzenia i wodę niż gres. Z tego powodu zwykle płytki ceramiczne kładzione są na ściany, a płytki gresowe można układać zarówno na ścianach, jak i na podłogach oraz na zewnątrz.

Obecnie płytki mogą doskonale imitować inne naturalne materiały, takie jak drewno, beton, cement, metal, marmur i inne kamienie. Płytki Egen Blonze imitujące kamień w odcieniach szarości i bieli z żyłkowaniem znajdziesz na stronie https://e-plytki.eu/pl/c/BLONZE/7539. Są to płytki w formacie uniwersalnym 60×60 cm, możemy je zatem dopasować do płytek w innych kolorach i stylach. Nowoczesne projekty płytek są realistyczne i pozwalają stworzyć wygląd naturalnego materiału w obszarach, w których prawdziwy materiał może nie być odpowiedni. Na przykład drewno nie zawsze jest praktyczne w łazienkach lub pomieszczeniach mokrych, ponieważ może zostać uszkodzone przez wodę, podczas gdy płytki z wyglądem drewna można zastosować w każdym pomieszczeniu.