Kredyt hipoteczny jest często zobowiązaniem na 20 lub też 25 lat.

Osoby, które chcą uzyskać kredyt na zakup mieszkania lub też innej nieruchomości, często porównują różne formy kredytowania, aby wybrać najbardziej korzystną ofertę. Niekiedy całkowity koszt kredytu jest trudny do określenia, wiąże się z dodatkowymi opłatami, ubezpieczeniem, kosztami przygotowania kredytu, czasem będą to także koszty ubezpieczenia kredytu. Dlatego każdy przyszły kredytobiorca powinien dowiedzieć się, w jaki sposób należy ocenić swoje możliwości finansowe i wybrać najkorzystniejszy kredyt.

Jak określić, który bank udziela kredytów na najlepszych warunkach?

Pomoc w uzyskaniu korzystnego kredytu

Należy także pamiętać, że formalności związane z przyznaniem kredytu zajmują często od kilku tygodni do kilku miesięcy, zwłaszcza jeżeli będziemy ubiegali się o kredyty hipoteczne. W tym przypadku bank może powołać własnego biegłego, który dokona wyceny, oceni także statut prawny nieruchomości. Dlatego należy odpowiednio przygotować się, prawidłowo złożyć wniosek oraz wszystkie wymagane dokumenty. Dla wielu osób może być to problematyczne, nie zawsze wiemy, jakie dokumenty należy dostarczyć, dlatego niektórzy kredytobiorcy decydują się na pomoc doradcy finansowego, które pomoże im przejść przez wszystkie etapy uzyskania kredytu.

Banki mogą wymagać od nas dokumentów związanych z zatrudnieniem, wysokości zarobków, w przypadku prowadzenia działalności gospodarczej będą to także dodatkowe dokumenty księgowe. Będzie chciał określić, jakie kwoty wpływają co miesiąc na konto w związku z wykonywaną pracą lub też prowadzoną firmą. Dodatkowo określa się comiesięczne zobowiązania, ewentualne kredyty, ilość osób na utrzymaniu, kwoty związane z opłatami, czynszem. Dzięki temu bank może ocenić, jaką zdolność finansową posiada kredytobiorca. Może dopasować wysokość kredytu do tej kwoty. Doradca może pomóc nam w zwiększeniu naszych możliwości finansowych, doradzi przykładowo spłatę innych zobowiązań, możemy także ubiegać się o kredyt wraz ze współmałżonkiem. Jeżeli mamy możliwość pracy w nadgodzinach, lub też osiągnięcia lepszych bonusów związanych z wynikami w pracy, również warto brać to pod uwagę.

Jeżeli chcemy zapoznać się z pełną ofertą usług oferowanych przez doradcę kredytowego, warto wejść na stronę http://www.strzylak.pl. Znajdziemy tam informacje na temat różnych rodzajów kredytów, pomocy udzielanej przez specjalistę. Będzie to przykładowo pomoc w załatwieniu formalności, zapoznanie się z umową, czy też wybranie najbardziej korzystnego kredytu, dopasowanego do naszych możliwości.