Firmy, które z różnych powodów znalazły się złej sytuacji finansowej, poszukują różnego rodzaju kredytów oraz pożyczek, które mogłyby wspomóc bieżące wydatki związane przykładowo z pensjami dla pracowników, opłatami czy też płatnościami dla dostawców.

Banki posiadają różnego rodzaju produkty finansowe, które mogą dotyczyć także firm znajdujących się w złej sytuacji finansowej. W tym przypadku będzie to uproszczonych kredyt, który może być przeznaczony na dowolny cel. W tym przypadku banki stosują uproszczone procedury udzielania kredytów. Dzięki temu wiele firm może uzyskać gotówkę na finansowanie bieżącej działalności.

Jak pozyskać pieniądze dla zadłużonej firmy?

Kredyt dla firm zadłużonych bez zdolności kredytowej

Częstym problemem firm, które tracą płynność finansową, może być bieżące spłacanie zobowiązań związku ze składkami do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Dodatkowo mogą być to także zaległości podatkowe. W przypadku tradycyjnego kredytu banki, jak również instytucje prywatne, będą wymagały zaświadczenia z ZUS-u i Urzędu Skarbowego, iż dany podmiot nie zalega ze składkami. Jednak w przypadku kredytów preferencyjnych możemy uzyskać kredyt nawet jeżeli firma jest zadłużona. W przypadku tego typu kredytu brane pod uwagę są dane finansowe firmy, bank ocenia czy dane przedsiębiorstwo będzie w stanie spłacać ratę kredytową. Niekiedy firmy mogą sporządzić także odpowiedni biznesplan, który przedstawiamy w banku. Taki dokument zaświadcza o tym, iż firma przechodzi restrukturyzację, potrzebuje pieniędzy na wdrożenie nowych technologii, dzięki czemu odzyska płynność finansową.

Kredyty dla firm bez BIK oferowane są obecnie przez wiele banków, możemy sprawdzić różne oferty, oprocentowanie, jak również koszty dodatkowe. Dzięki temu przedsiębiorca będzie mógł wybrać najkorzystniejszy kredyt w jego przypadku. Możemy ubiegać się o różne kwoty, często wielkość finansowania będzie zależała od naszej kondycji finansowej, wielkości przychodów za poprzednie lata. Dlatego powinniśmy przygotować różne dokumenty finansowe, rozliczenia z Urzędem Skarbowym, aby bank mógł ocenić nasze możliwości.

Dla wielu firm kredyt dla zadłużonych bez zdolności kredytowej to sposób na przetrwanie trudnych okresów, kiedy zarobki są mniejsze, często jest to także dobry pomysł dla firm działających sezonowo. Zaletą kredytu tego rodzaju jest możliwość pozyskania pieniędzy dużo szybciej niż w przypadku tradycyjnego kredytu, możemy przeznaczyć pieniądze na spłatę zadłużenia, jak również na realizację bieżących wydatków.