Mycie samochodu to temat tak obszerny, że nie wystarczyło by nam jednego dnia na profesjonalnym szkoleniu w firmie zajmującej się tak zwanym detailingiem.

Warto na początku też wspomnieć o tym, że dla większości właścicieli aut jest to jedynie narzędzie dzięki któremu przemieszczają się oni z jednego punktu do drugiego punktu. Istnieje jednak grupa osób dla których mycie i dbanie o samochód to coś więcej niż zajęcie na dziesięć minut raz w miesiącu. Skupmy się jednak na jednym elemencie, który występuje w liczbie mnogiej w samochodzie, a który jednocześnie brudzi się najczęściej i najmocniej. Mowa tutaj oczywiście o felgach.

Jak sprawić by felga w samochodzie po dokładnym myciu pozostała na dłużej czysta?

Pomijając już różnorodność materiałów z jakich mogą być stworzone felgi, skupmy się obecnie na czyszczeniu i pielęgnacji tych najbardziej popularnych czyli felg aluminiowych.

Dzięki swojej lakierowanej powierzchni felgi aluminiowe dają się bardzo łatwo czyścić, jednak pod jednym warunkiem, że owe czyszczenie jest dokonywane systematycznie. Nie ma nic gorszej niż mocno zapuszczona felga aluminiowa, której idealne doczyszczenie może nam zając nawet ponad godzinę. Co powinniśmy jednak zrobić by raz porządnie umyta felga aluminiowa pozostała czysta na dłużej? Przede wszystkim, pod dokładnym usunięciu wierzchniej warstwy brudu, a także późniejszym usunięcie stałych zabrudzeń takich jak cząsteczki metalowych opiłków powinniśmy skupić się na dokładnym osuszeniu i odtłuszczeniu felgi. Następnie mamy dwie możliwości jeśli chodzi o zabezpieczenie felgi na dłużej. Możemy użyć wosku do felg, który nada im sensownego połysku oraz solidnej odporności na zabrudzenia. Drugą opcją są specjalne powłoki ceramiczne, których skład jest wzbogacony o odpowiednie składniki, dzięki którym powłoka taka zapewni, że pokryta nią felga będzie łatwiejsza w myciu w przyszłości. Obydwa preparaty możemy nabyć na stronie https://detailingstore.pl/42-woski-i-powloki-do-felg, a wybór konkretnego wariantu czy też pojemności zależy już tylko do nas i zasobności naszego portfela.