Uprawy konopi można obecnie unowocześnić stosując przykładowo hydroponikę, w tym wypadku roślina znajduje się w wodzie, oczywiście powinniśmy pamiętać aby przygotować odpowiednie podłoże dla systemu korzennego.

Bardzo popularne są przykładowo podłoże kokosowe, które pozwalają roślinie na odpowiednie ukorzenienie. Jest to bardzo istotne ponieważ pozwoli na szybki wzrost rośliny, naturalnie powinniśmy w tym przypadku do wody dodawać odpowiednie nawozy, które będą zapewniały roślinom wszystkie niezbędne składniki.

Jak stworzyć warunki do szybkiego wzrostu marihuany?

Hodowla hydroponiczna marihuany

Dużą zaletą tego rodzaju rozwiązania jest fakt iż rośliny rosną oraz dojrzewają dużo szybciej niż w przypadku tradycyjnych upraw w glebie, roztwór wodny będzie wówczas dostarczany jest do korzeni bezpośrednio, dzięki czemu możemy liczyć na intensywny wzrost. Warto zwrócić uwagę iż w tym wypadku są one także bardziej odporne na szkodniki, różnego rodzaju grzyby które mogłoby tradycyjnie występować w tego rodzaju uprawach. Możemy wyeliminować niektóre zagrożenia takie jak przykładowo zarodniki grzybów które mogłyby występować w glebie.

W tym przypadku możemy zastosować automatyczny system nawadniania, możemy wykorzystać wodę bieżącą, także systemy które będą dodawały do wody nawozy. Oczywiście w tym przypadku możemy także wymusić obieg pomiędzy poszczególnymi donicami które mogą być połączone. W ten sposób uzyskamy bardzo dobre warunki rozwoju roślin. Z pewnością przyczyni się do szybszego kwitnienia oraz do szybszych zbiorów. Naturalnie obecnie możemy zakupić wyspecjalizowane zestawy które pozwalają na oprawę hydroponiczną, są to systemy dedykowane do uprawy konopi indyjskich.

Z pewnością hodowla hydroponiczna marihuany posiada wiele zalet, nie musimy w tym przypadku przesadzać roślin, system korzenny będzie się rozrastał w swoim tempie, dodatkowo także możemy łatwo aplikować nawozy, mieszając je z wodą otrzymamy z pewnością optymalną dawkę. Sole mineralne oraz składniki korzystne dla roślin zawarte w nawozach z pewnością będą lepiej przyswajalne za pomocą systemu korzeniowego, dlatego też roślina będzie zdrowsza, warto zwrócić uwagę na roztwory płynne które będą z pewnością łatwe w aplikacji.