Ostateczne odliczanie do Igrzysk Olimpijskich 2020 w Tokio rozpoczęło się po tym, jak potwierdzono, że Igrzyska będą miały miejsce tego lata.

Wiadomość ta jest dobrą wiadomością dla sportowców i kibiców, ponieważ olimpiada nie mogła się odbyć w roku poprzednim z powodu pandemii koronawirusa, i została przełożona na rok obecny. Igrzyska Olimpijskie w Tokio odbędą się od piątku 23 lipca do niedzieli 8 sierpnia 2021 roku. Ceremonia otwarcia Igrzysk odbędzie się 23 lipca na Stadionie Olimpijskim w Japonii. Ceremonia zamknięcia, która sygnalizuje koniec Igrzysk, odbędzie się 8 sierpnia.

Już niedługo rozpoczną się Letnie Igrzyska Olimpijskie w Tokio

Sprawdź terminarz zawodów sportowych na Igrzyskach Olimpijskich 2021

Igrzyska Olimpijskie 2020 w Tokio zostały przesunięte o rok z powodu pandemii. Letnie Igrzyska Olimpijskie 2020 odbędą się w Tokio między 23 lipca a 8 sierpnia. W 42 miejscach odbędą się zawody z 33 sportów na 339 wydarzeniach. Wydarzenie w 2021 roku ma niemal identyczny harmonogram, jak ten zaplanowany na zeszły rok. Po raz drugi w swojej historii Tokio jest gospodarzem letnich Igrzysk Olimpijskich, a po raz pierwszy stolica Japonii gościła sportowców z całego świata w 1964 roku. Japonia była również gospodarzem dwóch Zimowych Igrzysk Olimpijskich, w Sapporo w 1972 i Nagano w 1998. Tokio jest pierwszym miastem w Azji, które dwukrotnie organizowało Igrzyska Olimpijskie.

Zawody sportowe podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich odbędą się w różnych lokalizacjach na 43 obiektach, z czego kilka jest nowych, a część jedynie tymczasowych. Niektóre obiekty, jak Stadion Narodowy w Tokio, zostały gruntownie przebudowane. Organizacja Igrzysk Olimpijskich to złożona propozycja dla każdego miasta, bo choć oferuje potencjalne korzyści gospodarcze, dzięki zwiększonej budowie, inwestycjom i turystyce, wiele miast ma trudności z późniejszym wykorzystaniem rozległych obiektów i budynków, których wymagają Igrzyska.

Jeśli nie chcesz, aby ominęły cię rozgrywki sportowe i emocjonujące igrzyska olimpijskie 2021 terminarz online to odpowiednie miejsce, aby sprawdzić dni oraz godziny, kiedy rozgrywają się interesujące nas zawody.