Czy kiedykolwiek odwiedziłeś wspaniały dom i zastanawiałeś się, jaki jest ich sekret? Oto odpowiedź: dobry wystrój wnętrz.

Kiedy włożysz dodatkowy wysiłek w udekorowanie swojego domu, możesz sprawić, że niegdyś szara nieruchomość wyglądała absolutnie fantastycznie. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, co możesz zrobić, aby Twój dom wyglądał lepiej niż kiedykolwiek.Wybierając paletę kolorów do swojego pokoju, używaj nie więcej niż trzech kolorów. Podczas dekorowania postępuj zgodnie z zasadą 60-30-10. 60% pomieszczenia powinno być kolorem dominującym, 30% kolorem drugorzędnym, a 10% kolorem akcentującym. Więcej niż 3 kolory mogą sprawić, że pomieszczenie zacznie wyglądać na ruchliwe.Nigdy nie możesz się pomylić, dodając odrobinę zieleni do dowolnego pomieszczenia, które projektujesz. Rośliny są wspaniałymi dodatkami do każdego pomieszczenia, ponieważ nadają pomieszczeniu orzeźwiający i żywy wygląd. Kilka strategicznie rozmieszczonych roślin znacznie poprawi wystrój Twojego pokoju, o ile będziesz pamiętać o ich podlewaniu!Dobrą wskazówką dotyczącą projektowania wnętrz jest, aby nie dać się ponieść emocjom z pokazywaniem dużego telewizora lub systemu rozrywki. Kiedy Twoi znajomi skończą, nie będą skłonni rozmawiać z ogromnym telewizorem, który będzie ich oglądał. Jeśli nadal cenisz sobie rozmowę, upewnij się, że telewizor nie jest w centrum uwagi.Farba to jedna rzecz, której nie chcesz tanio kupować. Musi być wysokiej jakości, jeśli chcesz, aby wszystko wyglądało dobrze. Tania farba nie trwa tak długo i może nawet uszkodzić ściany, wymagając kosztownych napraw. Warto zainwestować w farbę o wyższej jakości.Wypróbuj ścianę akcentującą. Jeśli Twoje białe ściany doprowadzają Cię do szału, ale przytłacza Cię wybór kolorów i obawiasz się, że popełnisz błąd, odpowiedzią może być ściana akcentująca. Pomysły na wystrój wnętrz i inspiracje dla wszystkich

Malując tylko jedną ścianę, dodasz odrobinę koloru do swojej przestrzeni bez ryzyka, że ​​będzie przytłaczająca.

Wypróbuj to na ścianie za łóżkiem, pod barem śniadaniowym, a nawet na suficie!Jedną rzeczą, o której będziesz musiał pomyśleć w każdym pokoju w domu, jest centralny punkt. Centralnym punktem jest miejsce, w którym chcesz, aby Twoi goście i goście patrzyli, gdy wchodzą. Może to być dzieło sztuki, mebel lub telewizor.Użyj winylowych naklejek samoprzylepnych, aby udekorować pokój dziecka. Ponieważ możesz nie chcieć przerabiać pokoju swojego dziecka za każdym razem, gdy przechodzi przez fazę (pociągi? dinozaury? superbohaterowie?), naklejki winylowe są świetnym rozwiązaniem. Dostępne praktycznie w każdym projekcie, od słów po cyfry dla sportowców i nie tylko, pozwalają przykleić je na półtrwale do dowolnej ściany, ale łatwo je usunąć, gdy Twoje dziecko odkryje nową pasję.Zanim rozważysz nowy projekt aranżacji wnętrz, zastanów się, jak długo zamierzasz mieszkać w swoim domu. Jeśli nie planujesz mieszkać tam przez kolejne pięć lat, możesz zaprojektować swój dom w neutralny sposób. Rozważ wartość odsprzedaży swojego domu przed wykonaniem remontu.Unikaj bardzo ciemnych płytek w łazience. Chociaż może wyglądać bardzo ładnie i dobrze współgrać ze stylowymi akcentami, czyszczenie jest dość pracochłonne. Folia z mydła i smugi z pary sprawią, że Twoje płytki będą wyglądały na brudne, nawet jeśli je właśnie wyczyściłeś. Zdecyduj się na jaśniejsze i jaśniejsze kolorowe płytki, aby uzyskać świeży i czysty wygląd w łazience.Gdy już opanujesz sztukę projektowania wnętrz, odświeżenie pokoju będzie dziecinnie proste. Dobre umiejętności projektowania wnętrz mogą nawet zaoszczędzić pieniądze. Podczas gdy niektórzy ludzie mogą wydawać tysiące na kosztowne remonty, możesz wymyślić, jak naprawić pokój przy ograniczonym budżecie. Mamy nadzieję, że te wskazówki pomogą Ci zostać świetnym projektantem wnętrz.