Ekologia jest tematem niezwykle ważnym i bardzo aktualnym. Ze względu na to, że nasza świadomość w tym zakresie z roku na rok staje się większa, używanie wielorazowych butelek, kubków, termosów to nie tylko panujący trend, ale także świadoma dbałość o otaczający nas świat. 

Wysokiej jakości butelki termiczne, które zatrzymają dla nas odpowiednią temperaturę ulubionego napoju na kilka godzin to wybór, który ma same zalety. Dlaczego warto używać butelek termicznych?

Ekologicznie, czyli praktycznie

Ilość plastiku, jaką jest w stanie wyprodukować jedno gospodarstwo domowe w ciągu jednego roku, może zaskoczyć. Dlatego każdy z nas powinien unikać wytwarzania zbędnej ilości śmieci. Wystarczy wziąć pod uwagę ilość plastikowych butelek, które codziennie zużywamy, pijąc wodę, czy jednorazowych kubków, które zostają nam po zakupie gorącej kawy, czy herbaty. Zmiana nawyków w tym zakresie przyniesie korzyści nie tylko dla środowiska, ale tez dla naszego kręgosłupa i portfela – zamiana wody butelkowanej na filtrowaną, nie wymaga noszenia zgrzewek wody, do tego takie rozwiązanie jest znacznie bardziej ekonomiczne. Podobnie w przypadku napojów ciepłych – zrezygnowanie z kupna ulubionych napojów, w jednorazowych kubkach w okolicznych kawiarniach i zamianę ich na napoje we własnym termosie może przynieść bardzo duże korzyści dla nas, jak i dla całego środowiska.

Butelka termiczna dla dziecka

Odpowiednia temperatura wody, herbatki jest szczególnie ważna, jeżeli chodzi o dzieci. Te, które uprawiają aktywność na świeżym powietrzu cały rok, szczególnie potrzebują rozgrzewającego napoju zimną i chłodnego podczas upałów. Butelka termiczna sprawdza się idealnie w obu przypadkach, ponieważ utrzyma temperaturę zarówno ciepłego, jak i chłodnego płynu. Sposób wykonania butelek -umieszczenie między dwoma ściankami ze stali nierdzewnej przestrzeni z próżnią, pozwala w bardzo skuteczny sposób utrzymać taką temperaturę napoju, w jakiej go tam umieściliśmy. Wąsko zakończona szyjka butelki ułatwia picie, a idealnie dobrana średnica butelki sprawia, że jej utrzymanie będzie wygodne nawet dla dziecka.

Ciekawy gadżet  – butelka termiczna

Niezaprzeczalną zaletą butelek termicznych jest ich ciekawy design. Prezentują się znacznie lepiej niż termosy w klasycznej formie, do których jesteśmy przyzwyczajeni. Różnorodna kolorystyka butelek termicznych Dafi sprawia, że oprócz użyteczności butelka staje się ciekawym elementem uzupełniającym całą stylizację – dla kobiety, mężczyzny, jak i dla dziecka. Średnia pojemność – niemal 0,5 litra zapewnia odpowiednią ilość napoju, a niewielkie gabaryty sprawiają, że zmieści się ona w nawet niedużej torebce, czy plecaku. Można się przekonać na stronie dafi.pl/butelka-termiczna.

Butelki termiczne są niezwykle przydatne dla dorosłych jak i dzieci. Sprawdzają się na co dzień do szkoły, do pracy, ale także na dłuższe wyjazdy, czy wycieczki. Ich zalety docenią zaganiane mamy, które dzięki niej będą mogły napić się ciepłej kawy, kiedy tylko znajdą na to chwilę, a także ich pociechy. Każdy, kto choć jeden dzień będzie użytkować butelkę termiczną Dafi, już nie będzie wyobrażał sobie bez nich życia, nie trać więc czasu – spróbuj.