Urok Kazimierza Dolnego przyciąga do miasteczka co roku tysiące turystów z całej Polski.

Jest to miejsce, w którym możemy odpocząć w czasie urlopu, często przyjeżdżają tu całe rodziny z dziećmi. Znajdziemy tu wiele atrakcji turystycznych, z pewnością dużą zaletą jest położenie, Kazimierz Dolny znajduje się nad Wisłą, możemy przechadzać się nadwiślańskim bulwarem, wybrać się na wycieczkę rowerową. Z pewnością znajdziemy tu wiele atrakcji dla osób, które lubią wypoczynek aktywny.

Dlaczego warto odwiedzić Kazimierz Dolny?

Ciekawe miejsca w Kazimierzu Dolnym

Na wzgórzu nad Kazimierzem Dolnym znajdziemy ruiny dawnego zamku z XIV wieku, który ufundował Kazimierz Wielki. W pobliżu znajduje się baszta, która obecnie jest punktem widokowym, a niegdyś pełniła funkcję punktu orientacyjnego dla przepływających statków z towarem. Na rynku głównym znajdują się późno renesansowe kamienice Przybyłów, na ulicy senatorskiej znajduje się Kamienica Celejowska zbudowana około 1635 roku, która jest jedną z najpiękniejszych kamienic w Polsce. Nad Wisłą znajdują się stare siedemnastowieczne spichlerze, które obecnie wykorzystywane są w celach turystycznych. W jednym z nich znajduje się Muzeum Przyrodnicze, jest to jedna z atrakcji, którą warto zobaczyć w Kazimierzu Dolnym.

Kazimierz Dolny oferuje turystom wiele atrakcji, odbywają się tu różnego rodzaju festiwale artystyczne, możemy skorzystać z rejsu Wisłą, udać się do Janowca. Zaletą Kazimierza Dolnego jest piękna okolica, która sprzyja wycieczkom pieszym, rowerowym, dlatego turyści, którzy lubią wypoczynek aktywny, również znajdą coś dla siebie. Warte zobaczenia są wąwozy lessowe, które znajdują się nieopodal Kazimierza, są one bardzo charakterystyczne ze względu na budowę, możemy zobaczyć na ścianach wąwozu korzenie drzew. Jest to bardzo piękne miejsce, możemy znaleźć to nieco chłodu w lecie, z pewnością dłuższy spacer będzie dobrym pomysłem na wypoczynek w Kazimierzu.

Możemy zatrzymać się w wielu ośrodkach turystycznych odwiedzając kazimierz dolny domki, pensjonaty, hotele są do dyspozycji turystów przez cały rok. Możemy wybrać przykładowo Moje Miejsce Kazimierz, jest to piękny obiekt, który oferuje 8 domków dla swoich gości. Z udogodnień znajdziemy tutaj boiska sportowe, plac zabaw dla dzieci, basen, dzięki temu możemy wypoczywać w komfortowych warunkach.