Najlepsze zabawki i prezenty dla sześciolatków pomagają im pisać historie, rysować szczegółowe obrazki, budować i tworzyć różne konstrukcje.

Dzieci w tym wieku są zauważalnie lepsze w zakresie umiejętności motorycznych, które pomagają im pisać, malować, rysować i tworzyć. Zestawy artystyczne, sprzęt sportowy i materiały do zabaw kreatywnych to jedne z najlepszych zabawek dla rozwijających się dzieci, aby ćwiczyły swoje umiejętności i odnajdowały pasje.
W wieku sześciu lat dzieci stają się coraz bardziej pewnymi siebie czytelnikami, gotowymi do odkrywania świata poprzez powieści graficzne, literaturę faktu i bardziej wyrafinowane książki z rozdziałami, choć nadal będą czerpać satysfakcję z książek z obrazkami. Najlepsze prezenty pomogą dziecku doskonalić umiejętności rozwojowe, jednocześnie dobrze się przy tym bawiąc.
Budowanie może angażować dzieci w myślenie na wyższym poziomie i kreatywne rozwiązywanie problemów poprzez praktyczne projektowanie i konstrukcję. Każdy zestaw klocków Lego czy innych zestawów konstrukcyjnych będzie wspaniałym prezentem dla dziecka, które będzie się mogło bawić wspólnie ze znajomymi, rodzicami i rodzeństwem takim upominkiem. Magnetyczna tarcza do rzutek jest świetna do ćwiczenia umiejętności motorycznych i organizowania zawodów, bez niebezpieczeństwa prawdziwych rzutek z ostrymi końcami. Upominki i zabawki rozwijające zainteresowania u dzieci

Można również używać tarczy i piłeczek z rzepami, które łatwo się przyczepiają do celu.

Dużą popularnością cieszą się również wśród dzieci sześcioletnich zestawy małych odkrywców i naukowców, które pozwalają maluchom poznać i zrozumieć otaczający je świat. Również zestawy magika to wspaniałe prezenty dla dzieci 6 lat, które uwielbiają sztuczki magiczne i mogą się ich nauczyć. Można w ten sposób dowiedzieć się ciekawych rzeczy o skałach, minerałach, zjawiskach pogodowych, zwierzętach, przyrodzie, reakcjach chemicznych i naszej planecie. Takie zestawy zawierają instrukcje dla wielu ciekawych eksperymentów, które dziecko może przeprowadzić samodzielnie lub pod kontrolą osoby dorosłej.