Kupno domu to niełatwa sprawa, to poważna inwestycja i decyzja podejmowana raz na wiele lat, a najczęściej raz w życiu.

Bardzo ważne jest zastanowienie i szukanie dobrych rozwiązań – najpierw trzeba pomyśleć jak duży ma być dom, ile kosztować powinno jego użytkowanie, czy powinien być parterowy czy piętrowy, czy ma mieć piwnicę, a może wystarczy jedynie strych? Czy garaż jest konieczny, czy wystarczy wiata na auto przy domu? Pytań może być bardzo wiele, każda osoba znajdzie jakąś odpowiedź na te pytania. Ważne jest też otoczenie domu, okolica w jakiej się znajduje – bliskość sklepu, przychodni, apteki dla jednych ma duże znaczenie, dla innych żadnego. Jedni chcą mieć dom ze schodami, inni bez. Niektóre rodziny chcą mieć jedną łazienkę, inne potrzebują dwóch łazienek. Na pewno jest to doskonałe rozwiązanie. Dom może mieć płaski dach lub spadzisty, być otoczony ogrodem lub nie, mieć miejsce na dodatkową budowę np. altanki lub dobudowanie domu.


Klienci czasami kupują dom w stanie surowym lub budują od podstaw

Jest to dobre rozwiązanie dla każdego, kto pragnie mieć ładne miejsce do zamieszkania. Dojazd do działki jest bardzo ważny. Należy wypróbować trasy komunikacyjne, sprawdzić jakie autobusy dojeżdżają do takiego domu. Jest to na pewno doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto takiego wygodnego dojazdu potrzebuje. Nawet mając samochód warto sprawdzić takie rozwiązania – auto może czasami się zepsuć, jest to całkiem normalne, a wtedy dojazd autobusem będzie jak znalazł. Należy sprawdzić czy dom w stanie surowym ma projekt budowlany, pozwolenie na budowę, umowy na dostawę mediów – to wszystko właściciel powinien Tobie przekazać przed kupnem takiego domu. Najlepiej obejrzeć dom z inżynierem budowlanym, ponieważ dzięki temu można wiedzieć, czy dom nie ma wad, czy jest dobrze zbudowany. Fachowe oko zawsze się przyda. Fachowiec najlepiej oceni stan techniczny domu i pomoże w podjęciu decyzji.

Podsumowując, dom należy kupować uważnie i rozważnie, ponieważ jest to bardzo poważna inwestycja na wiele lat. Nie można tutaj popełnić najmniejszego nawet błędu.