Wybór ślubnej sukni to poważna decyzja konsumencka. Każda pani ma inny gust, inne potrzeby oraz inne możliwości finansowe. Jedna wybierze sukienkę skromną, gładką, mini lub do kolan. Inna zdecyduje się na model beza, czyli mnóstwo falbanek, w których tonie panna młoda.

Jeszcze inna zdecyduje się na sukienkę prostą, do ziemi, dopasowaną do sylwetki. Jedna panna młoda kupi białą suknię, inna natomiast zadba o suknię w kolorze ecru, beżu lub różu. Wybór sukienek jest szeroki, a panny młode kochają mieć najlepsze rzeczy na podorędziu. Jedna założy suknię z długim rękawem, druga chce mieć suknię z dużym dekoltem na plecach i z bolerkiem lub żakiecikiem do tego. Różne są modele sukienek, różne gusta panien młodych.

Jakie suknie są najpopularniejsze?

Najbardziej popularne są suknie:

  • Długie
  • Gładkie
  • Koronkowe
  • Zdobione kryształkami Svarowskiego lub naszytymi perełkami czy też haftami w białym lub np. niebieskim czy czerwonym kolorze
  • Do łydki
  • W kształcie Syrenki, czyli obcisła góra, a dół w formie rozkloszowanej dołem sukni, modny model, ale niezbyt wygodny do noszenia
  • Powódź falbanek, czyli model beza lub lalka Barbie – sukienka dla osoby młodej, szczupłej oraz wysokiej, na której ubranie tego rodzaju zaprezentuje się doskonale.

Niektóre panny młode wybierają sukienki niebieskie, jasnoróżowe lub żółte. Jednak są to zdecydowanie rzadsze przypadki. Najczęściej wybierane są modele ozdobne, eleganckie, ładnie wykończone i w kolorze białym. Biel króluje jako kolor panny młodej. Do sukni trzeba koniecznie kupić buty na obcasie, torebkę, biżuterię, welon lub kwiat wpięty we włosy panny młodej, może też być rodzaj małej tiary ze sztucznymi diamencikami. Panna młoda powinna wyglądać niczym królowa – wesele to jedyny dzień w życiu.

Na zakup sukienki nie wolno żałować pieniędzy. Warto kupić kreację za 2000-3000 złotych, a po ślubie można ją odsprzedać innej osobie. Wyjątkowa kreacja może też zostać wypożyczona – za 500-1000 złotych można wypożyczyć elegancką suknię w dobrej cenie. Na pewno jest to najlepsze rozwiązanie dla każdego. Suknia musi być piękna, elegancka, efektowna, wyglądająca doskonale. Ten dzień jest jedynym dniem w życiu i panna młoda powinna cieszyć się takim sposobem na piękny wygląd. Elegancja, blask i promienny wygląd powinny cechować każdą panną młodą. Suknia jest najważniejszym elementem wyglądu uczestniczki takiej ceremonii.