Do wyboru mamy kawę ziarnistą mieloną oraz ziarnistą. Ziarnistą musimy zmielić w domu – jeśli tylko mamy młynek do kawy lub ekspres z młynkiem to wówczas taką kawę spokojnie możemy nabyć. Jest to oczywiste oraz bardzo dobre rozwiązanie.

Klienci lubią pyszną kawę, a najlepsza jest przyrządzona ze świeżo zmielonych ziaren. Jeśli w domu młynka nie mamy to skazani jesteśmy na kupno kawy mielonej, dobrej, ale nie wybitnej. Ekspresy z wbudowanym młynkiem do kawy mogą ją mielić zgodnie z określonym stopniem zmielenia kawy. Jest to na pewno sensowne wyjście dla każdego klienta. Nie wolno kupować kaw rozpuszczalnych, które są niezdrowe i nawet zabójcze dla organizmu. O wiele lepiej kupić kawę mieloną niż rozpuszczalną. Saszetki czy kapsułki kawy do ekspresu to sprawa dyskusyjna – prawdziwy smakosz nie chce pić takiej kawy.


Ile kosztuje dobra kawa do ekspresu?

Za ok. 30-40 złotych można kupić bardzo dobrą kawę do ekspresu. Porządny ekspres kosztuje około 3000-4000 złotych. Klienci mogą kupić kawę typu arabika i robusta. Arabika posiada o około 60 procent więcej olejków zapachowych niż Robusta, dlatego wiele osób chętnie sięga po taką kawę. Ważne, aby kawa nie była nadmiernie gorzka ani kwaśna. Dobra jakość kawy przekłada się na klasę napoju oferowanego w sprzedaży. Kawa pachnąca, smakowita to marzenie. Konsument powinien sprawdzić zawsze datę wypalenia kawy. Po upływie dwóch lat od wypalenia kawa jest przeterminowana i nie należy jej pić. Porządna kawa to jakość i smak. Szkoda pieniędzy na tanią, ale niesmaczną kawę. Smakosze są gotowi wydać spore pieniądze na kupno doskonałej kawy, ponieważ jest to dla nich przyjemność, a czasami nawet nałóg. Smaczna kawa w dobrej cenie to doskonałe rozwiązanie dla każdego smakosza. W domu warto mieć paczkę porządnej włoskiej kawy, trochę kawy z innych krajów na innych kontynentach i mieć w pobliżu domu sklep oferujący kawę doskonałej jakości. Inną kawę kupuje się do ekspresu automatycznego, kolbowego, przelewowego, a jeszcze inną do kawiarki. Smaczna kwa to codzienny napój milionów ludzi – Polacy także piją coraz więcej kawy i mają zamiar awansować do grona smakoszy tego czarnego napoju. Kawę najlepiej pić czarną lub z odrobiną cukru. Picie kawy z mlekiem to prawdziwa profanacja.