Wielu osobom święta Wielkanocne kojarzą się z pysznymi wypiekami, deserami i słodkościami.

Jest to z pewnością dla nas wyjątkowy czas, który spędzamy z rodziną, jemy wspólnie posiłki i cieszymy się swoją obecnością. Na święta Wielkanocne można upiec nie tylko ciasta tradycyjne i kojarzące się z Wielkanocą, ale również oryginalne i niespotykane ulubione wypieki. Nie musimy również ściśle trzymać się przepisów, jeśli mamy jakieś swoje pomysły, każdy przepis da się zmodyfikować tak, aby nam bardziej odpowiadał, szczególnie że w dzisiejszych czasach spożywamy mniej tłuszczu i cukru oraz składników pochodzenia zwierzęcego, niż kiedyś.

Jakie potrawy i ciasta można przygotować na święta Wielkanocne

Na wielu serwisach internetowych znajdziesz tradycyjne przepisy na ciasta na Wielkanoc

Do wypieków najczęściej spotykanych na Wielkanocnym stole z pewnością można zaliczyć wszelkiego rodzaju babki, ciasta drożdżowe, sękacz, mazurki z kajmakiem, ciasta z miodem, orzechami oraz bakaliami. Wiele osób piecze również ciasta biszkoptowe oraz pieczywo w kształcie baranka lub zajączka, które są symbolami świąt Wielkanocnych. Święta to nie tylko słodkości, ale również tradycyjne potrawy na naszych stołach, jak malowane w pisanki jajka, żur wielkanocny, białe kiełbasy, pieczone mięsa z sosami.

Można również zamiast tradycyjnej babki wielkanocnej pieczonej w dużej formie przygotować kilka mniejszych, można wtedy jedną zapakować do koszyczka i poświęcić z resztą pokarmów. Ciasta i innych słodkości na wielkanocnym stole z pewnością nie powinno zabraknąć. Tradycyjnym deserem przygotowywanym na święta Wielkanocne jest z pewnością pascha, która jest zrobiona z mleka, białego sera, miodu i żelatyny. Można do niej dodać smażoną skórkę pomarańczową i migdały, aby smak był ciekawszy. Wiele osób przechowuje przepisy na ciasta wielkanocne oraz ulubione potrawy, jakie gotowała nam babcia czy mama.

Również w Internecie znajdziemy na wielu serwisach i blogach kulinarnych przepisy na ciasta na Wielkanoc, dlatego jeśli nie posiadamy przepisów po mamie, cioci czy babci, z pewnością możemy skorzystać ze sprawdzonych receptur dostępnych online.