Obowiązek regularnego przeprowadzania przeglądu stanu technicznego pojazdów wprowadzono po to, aby zwiększyć bezpieczeństwo na drogach.

Samochód, który jest niesprawny, zgodnie z przepisami nie może zostać dopuszczony do użytku na drodze. Należy zatem przeprowadzić przegląd techniczny pojazdu, aby wykryć wszelkie potencjalne usterki i awarie.

Kontrole stanu technicznego pojazdów

Co jest kontrolowane podczas przeglądu samochodu?

Wykwalifikowany mechanik może przeprowadzić dogłębną inspekcję pojazdu podczas przeglądu technicznego. Zaleci również wszelkie prace wymagane przy pojeździe, aby uniknąć w przyszłości awarii. Podczas gdy wiele samochodów ma dobry wygląd na zewnątrz, mogą mieć one sporą liczbę ukrytych usterek. Te wady mogą być trudne do zauważenia, ale można je wykryć podczas przeglądu technicznego, który trzeba regularnie powtarzać.

Kiedy przywozisz swój samochód do stacji kontroli pojazdów, niektóre standardowe kontrole obejmują sprawdzenie stanu opon i zużycia bieżnika, oświetlenia czyli świateł stop, reflektorów i tylnych świateł, zwraca się również uwagę na układ hamulcowy, układ kierowniczy, silnik i układ wydechowy. Podczas przeglądu technicznego pojazdu szuka się również oznak wycieku płynów, sprawdzany jest olej silnikowy, filtry powietrza i akumulator, poziomy chłodziwa, płynu przekładniowego i ich stan. Dodatkowo sprawdza się działanie pasów i poduszek bezpieczeństwa, działanie wycieraczek i klaksonu.

Również przed zakupem używanego samochodu zaleca się wykonanie pełnego przeglądu pojazdu. Dzięki temu mamy pewność, że kupimy pojazd bezpieczny i w pełni sprawny. Przeglądy techniczne i rejestracyjne pojazdów wykonuje stacja kontroli, którą znajdziesz na stronie https://www.smart-test.lublin.pl/kontakt, przeczytasz tam wszelkie potrzebne informacje. Regularna kontrola samochodu pomaga wydłużyć żywotność pojazdu, może zidentyfikować wszelkie drobne usterki, które należy rozwiązać, zanim staną się poważnymi problemami. Możesz również dużo zaoszczędzić na dłuższą metę, planując coroczne przeglądy, unikniesz w ten sposób kary grzywny, jak również zatrzymania dowodu rejestracyjnego pojazdu. Dodatkowo przyczyniasz się do zwiększenia bezpieczeństwa na drodze.