Zdrowe zęby nie tylko ładnie wyglądają, ale również umożliwiają bezproblemowe porcjowanie i rozdrabnianie pokarmu.

Ich stan oraz brak dolegliwości ma również istotny wpływ na wiele innych narządów i organów w ludzkim organizmie. Czasami jednak dochodzi do różnych sytuacji, w których ludzie tracą swoje zęby. Mogą one wypadać po prostu ze starości, w wyniku jakiejś choroby, wypadku albo innego zdarzenia. Dobrą wiadomością jest fakt, że na polskim rynku działalność prowadzi wiele placówek medycznych, które specjalizują się w świadczeniu różnych usług z zakresu obudowy uzębienia.

Jak skutecznie odbudować uzębienie?

Sposoby odbudowy uzębienia

W przypadku utraty większej ilości albo wszystkich zębów, bardzo popularnym rozwiązaniem jest dopasowanie odpowiedniej protezy. Tego rodzaju sztuczne zęby charakteryzują się bardzo dobrą trwałością oraz właściwym dopasowaniem do szczęki. Przy ich pomocy można odzyskać estetyczny uśmiech, a także cieszyć się normalnym codziennym funkcjonowaniem. Nic więc dziwnego, że wiele osób starszych, a także młodszych, które straciły zęby w wyniku jakichś niekorzystnych okoliczności, inwestuje w protezy dostępne prywatnie, a także na kasę chorych.

Innym rozwiązaniem, które jest dość często stosowane w przypadku utraty pojedynczego uzębienia, są implanty, na których osadza się różnego rodzaju korony, takie jak na przykład korony Lava. Tego rodzaju rozwiązania sprawiają, że pacjent odzyskuje kompletne uzębienie, które nie różni się niczym od pozostałych zębów. Wysokiej jakości korony Lava cieszą się atrakcyjnym wyglądem, dobrym dopasowaniem do szczęki i brakiem różnych niechcianych skutków ubocznych.

Specjalne korony lava są również polecane w przypadku pacjentów, których uzębienie zostało częściowo uszkodzone. Odbudowa zęba na bazie takiej korony wpływa korzystnie nie tylko na estetykę, ale również zapewnia ochronę przed dalszym rozprzestrzenianiem się problemu. Na szczęście takie korony są dostępne w ofertach wielu placówek, które można dość łatwo znaleźć na terenie naszego kraju.