Toaletki to meble, które towarzyszą kobietom od stuleci. Służyły jako miejsce, przy którym nakładany był makijaż, rozczesywane włosy przed snem czy choćby jako miejsce, przy którym oddawały się zabiegom pielęgnacyjnym. Obecnie toaletki nie tylko spełniają te funkcje, ale także nastawione są na zdobienie pomieszczenia, w którym się znajdują. Marzą o niej nowoczesne kobiety, jaka zatem toaletka sprawdzi się najlepiej?

 

Toaletki i komody - ukochane meble kobiet

Niezbędne meble do sypialni

Sypialnia to miejsce odpoczynku po męczącym dniu, zatem powinna panować w niej harmonia i atmosfera relaksu. Na ogólny wygląd pomieszczenia wpływają nie tylko meble do sypialni, ale także dodatki, które zostaną z nimi zestawione. Niewątpliwie podstawowym elementem wyposażenia sypialni jest duże i wygodne łóżko. To ono jest punktem centralnym pokoju, decyduje o proporcjach i ustawieniu pozostałych mebli oraz o charakterze pozostałych zastosowanych mebli. Skoro łóżko to także szafki nocne lub stoliki, pozwalające na sprawne i wygodne odłożenie książki, kremu do rąk czy też okularów. Niejednokrotnie szafki i stoliki nocne posiadają małe, praktyczne szuflady przeznaczone do przechowywania najpotrzebniejszych rzeczy. W parze z łóżkiem idą nastawione na funkcjonalność komody przeznaczone do sypialni, będące miejscem przechowywania oraz pełniące funkcję ozdobną. To na nich postawione będą ramki ze zdjęciami, kwiaty oczyszczające powietrze, czy choćby okulary i książki. To właśnie w komodzie umieszczone zostaną podręczne elementy garderoby, biżuteria, kosmetyki oraz drobiazgi pierwszej potrzeby. Coraz popularniejszym rozwiązaniem jest umieszczenie tapicerowanej ławki umieszczonej w nogach łóżka. Takie rozwiązanie okazuje się szalenie praktyczne szczególnie podczas przebierania, pozwala na odpoczynek i komfortową zmianę garderoby. To także świetny sposób na odłożenie ozdobnych poduszek, zdejmowanych na noc z łóżka. Równie przydatnym elementem wyposażenia sypialni jest ozdobna i praktyczna toaletka. Pozwala ona na wygodne przygotowanie codziennego makijażu i ułożenie włosów przed wyjściem do pracy. Toaletka Finezja to świetne rozwiązanie dla pań poszukujących komfortu połączonego z aspektem praktycznym. Wystarczy zestawić ją z ozdobnym, tapicerowanym krzesłem i obserwować jak ta strefa sypialni nabiera eleganckiego charakteru.

 

Sypialnia w kobiecym wydaniu

Sypialnia to miejsce, które przede wszystkim służy relaksowi i regeneracji, dlatego też podczas projektowania tego pomieszczenia należy zawsze pamiętać o tym, aby była przede wszystkim wygodna. Wygoda ta powinna zostać odzwierciedlona nie tylko w wysokiej jakości materiałów, jakie zostały użyte do wykonania mebli i dodatków, ale także funkcjonalności, jaką niesie ze sobą sypialnia. Warto zawczasu przemyśleć układ pomieszczenia tak, aby niezbędne sprzęty nie zostały ustawione w nieładzie i bez przemyślanego porządku. W przeciwnym razie w sypialni zapanuje chaos i zamieni się ona w miejsce pełne bałaganu, gdzie dodatkowo trzeba będzie lawirować między przypadkowo rozstawionymi przedmiotami. Drugą myślą, jaką przyświecać powinna podczas projektowania tego pokoju, jest stworzenie azylu, który posłuży jako oaza po długim dniu pracy. Warto mieć na uwadze, że sypialnia to miejsce intymne, dlatego też przydatne będzie przytłumione światło, miękkie i ciekawe faktury tekstyliów i raczej stonowane barwy. Oczywiście ostateczne zdanie dotyczące wyglądu pomieszczenia powinna mieć jego użytkowniczka, jednak warto pamiętać o wyżej wspomnianych zasadach. Dobrze jest unikać nagromadzenia ciemnych barw, ponieważ mogą one optycznie tłumić pomieszczenie i powodować odczucie ciężkości i duszności. Jeśli wybór padnie na granatowe wezgłowie, warto zestawić je z jasną pościelą i eleganckimi, subtelnymi dodatkami. Generalna zasada w sypialni głosi, że im mniej detali i zbędnych dodatków zagracających przestrzeń, tym lepiej.

 

Toaletka w sypialni – musisz ją mieć!

Toaletka to niezbędny element kobiecych sypialni, to przy niej kobieta nałoży codzienny makijaż, czy ułoży fryzurę na wieczorne wyjście. Niejednokrotnie pełni też funkcję lustra idealnego do wieczornych rytuałów pielęgnacyjnych, szafki na niezbędne drobiazgi oraz sekretarzyka. Ze względu na czynności, jakie przy niej będą wykonywane, warto ustawić ją jak najbliżej naturalnego źródła światła. Idealnie byłoby umieścić toaletkę tuż przy oknie, tak, aby promienie słoneczne mogły oświetlać twarz. Jeśli nie ma takiej możliwości, wiele z nich wyposażone jest w dodatkowe źródło światła, które pozwoli na doświetlenie i precyzyjne wykonanie makijażu. 

 

Jaką toaletkę wybrać?

Istnieje szeroki wybór mebli pozwalających na stworzenie komfortowego miejsca dla każdej kobiety. W zależności od indywidualnych preferencji toaletki mogą być wykonane w stylu glamour, boho lub w stylu skandynawskim. Tym, co definiuje jej wygląd, oprócz oczywiście kształtu, jest materiał, z jakiego została wykonana i fakt, czy jest zintegrowana z lustrem, czy też nie. Niezależnie od opcji, jakie okażą się dostępne, warto mieć na uwadze preferencje użytkowniczek i ich smak, bowiem to właśnie ich wygoda ma stać na pierwszym miejscu podczas zakupu toaletki idealnej.