Dokładne czyszczenie i ochrona dywaników, mat oraz tapicerki foteli w samochodzie są niezbędne, aby pojazd wyglądał na zadbany i ładnie pachniał.

Maty samochodowe z tkaniny przypominają dywan lub wykładzinę, najlepiej wyczyścić je najpierw odkurzając szczotką. Następnie możesz spryskać uniwersalnym środkiem czyszczącym lub pianką do czyszczenia tkanin i rozprowadzić za pomocą szczotki. Aby usunąć pozostałości warto użyć piorącego odkurzacza, aby usunąć brud, wilgoć i zanieczyszczenia.

Jak zadbać o powierzchnie materiałowe w samochodzie

Czyszczenie tapicerki materiałowej i dywaników samochodowych

Maty z tkaniny należy chronić za pomocą uszczelniacza, aby pomóc w odpychaniu brudu i wody, aby wyglądały na czyste. Takiego samego uszczelniacza można używać na siedzeniach z tkaniny i dywanie, a w domu na meblach tapicerowanych. Gumowe dywaniki samochodowe są zazwyczaj nieco łatwiejsze do utrzymania w czystości niż dywaniki tekstylne. Wyjmij dywaniki z samochodu i potrząśnij, aby usunąć wszelkie luźne zanieczyszczenia. Opłucz maty wodą pod wysokim ciśnieniem, nałóż środek do czyszczenia, wetrzyj szczotką i ponownie spłucz myjką ciśnieniową.

Można powtórzyć te czynności jeśli jest to konieczne. Po osuszeniu można je włożyć z powrotem na miejsce. Podobnie jak dywaniki samochodowe czyści się i pielęgnuje również fotele z tapicerką materiałową. Warto fotele wyjąć z wnętrza pojazdu, aby ułatwić sobie ich wyczyszczenie. Do czyszczenia przyda się specjalny środek w piance do czyszczenia tkanin i tapicerki,
odkurzacz na mokro do odsysania nadmiaru wody i pozostałości, a także szczotki do czyszczenia. Nie należy używać standardowych detergentów piorących, ponieważ pozostawiają one lepki osad i są trudne do usunięcia z tapicerki.

Fotele z tapicerką materiałową i dywaniki samochodowe najlepiej czyścić za pomocą pieniącego się środka do czyszczenia tapicerki lub uniwersalnego środka do czyszczenia tekstyliów. Na stronie znajdziesz takie produkty do tapicerek materiałowych https://detailingstore.pl/48-tapicerka-materialowa. Najpierw należy użyć odkurzacza, aby usunąć luźne zanieczyszczenia, a następnie za pomocą sztywnej szczotki rozprowadzić produkt. Resztki zbiera się odkurzaczem na mokro i pozostawia fotele lub dywaniki do wyschnięcia. Warto również zastosować uszczelniacz do tkanin zapobiegający powstawaniu plam w przyszłości poprzez odpychanie płynów.