Odpowiedni dla twoich potrzeb stół do jadalni powinien nie tylko zmieścić się w założonym budżecie, ale musi być również solidnie wykonany, pasować do przestrzeni i mieć styl, który będzie się sprawdzał przez lata.

Wybierając dobry stół, należy wziąć pod uwagę kilka podstawowych czynników. Przede wszystkim weź po uwagę jakość użytych do produkcji mebla materiałów, ponieważ dobry stół powinien wystarczyć na co najmniej pięć do dziesięciu lat intensywnego użytkowania. Wybierając stół przede wszystkim postaw na prostotę, funkcjonalność i solidność.

Na co trzeba zwrócić uwagę wybierając nowy stół

W większych pomieszczeniach sprawdzi się stół z dębowym blatem

Oprócz przystępnej ceny i ponadczasowego stylu, stabilność i konstrukcja mebla są ważne, na co należy zwracać uwagę podczas poszukiwania stołów w sklepach meblowych. Zastanów się, czy siedzenie przy wybranym stole przez kilka godzin będzie dla wszystkich domowników wygodne, i czy wybrany styl stołu pasuje o wystroju pomieszczenia, w którym będzie on stał. Stół to dosyć duży mebel, dodatkowo należy przewidzieć wokół niego wolną przestrzeń, abyśmy mogli swobodnie wstawać, siadać i poruszać się po pokoju. Jeśli nie masz wystarczająco dużo wolnego miejsca na duży stół, warto zdecydować się na taki z rozkładanym blatem.

Najpopularniejsze są stoły kwadratowe i prostokątne, więc znajdziesz wśród nich większą liczbę opcji ze stylami, rozmiarami i opcjami rozszerzania odpowiednimi do twoich potrzeb. Obecnie bardzo popularne są stoły z drewnianymi lub szklanymi blatami na nogach lub kozłach metalowych. Metalowe nogi stołów drewnianych czy szklanych mogą lepiej współgrać z określonymi stylami, takimi jak wystrój przemysłowy. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na wersję ze stali nierdzewnej, mosiądzu, czy w wersji malowanej, nogi metalowe tego typu będą solidne i wyjątkowo trwałe.

Podstawa, jaką ma stół z dębowym blatem, może mieć wpływ na to, ile osób zmieści się przy nim wygodnie. Przed zakupem warto sprawdzić, czy przestrzeń na nogi nie zostanie naruszona przez podpory blatu, i czy twoje nogi nie uderzają w nogi stołu. Ogólnie rzecz biorąc, stół z cieńszymi nogami lub taki, w którym nogi są w rogach blatu, ułatwi wstawienie dodatkowego krzesła.