Firmy, które poszukują dodatkowej powierzchni magazynowej na terenie naszego kraju, mogą skorzystać z możliwości wynajmu.

Często budowa własnego centrum logistycznego jest nieopłacalna, dobre lokalizacje są zajęte, dlatego wynajem powierzchni magazynowej może okazać się najtańszym rozwiązaniem. Dodatkowo otrzymujemy w pełni wyposażone centrum logistyczne, które posiada przykładowo półki na palety, rampy do samochodów ciężarowych. W ten sposób możemy natychmiastowo rozpocząć składowanie.

Powierzchnie magazynowe z atrakcyjną lokalizacją

Centrum logistyczne z przestrzenią magazynową i biurową

Przed podpisaniem umowy należy zapoznać się z kosztami, okresem najmu, który często wynosi od 3 do 5 lat. Wiele firm, które posiadają wolne powierzchnie magazynowe, preferuje wynajem na okres ponad 5 lat. Jeżeli posiadamy specjalne wymagania co do wyposażenia, deweloper może dostosować magazyn do przechowywania towarów łatwo psujących się, w tym przypadku może być to chłodnia. Możemy także wynająć powierzchnie magazynowe, które będą przystosowane do przechowywania towarów nie tylko na paletach, ale przykładowo także w workach Big Bag. W tym przypadku powierzchnia magazynowa może zostać podzielona na boksy, aby ułatwić zarządzanie towarem.

Odpowiednio zlokalizowane centrum logistyczne może ułatwić transport, wiele magazynów znajduje się przy węzłach kolejowych, lotniskach oraz przy autostradach. W ten sposób można skrócić czas realizacji logistycznych. Dla wielu firm, które przykładowo importują towar z zagranicy, lokalizacja odgrywa ważną rolę. Przykładowo możemy wynająć magazyn przy lotnisku, który będzie pełnił przy okazji rolę centrum logistycznego. Będziemy z niego wysyłali towar do innych punktów magazynowych, lub też bezpośrednio dla naszych klientów. W ten sposób mogą działać niektóre sklepy internetowe, firmy które potrzebują sprawnych kanałów zaopatrzenia.

Najczęściej centrum logistyczne może nam zaoferować powierzchnię magazynową oraz biurową, dostosować ją do indywidualnych potrzeb. Możemy sprawdzić ceny powierzchni magazynowych w różnych centrach logistycznych korzystając z internetu, możemy znaleźć także wyszukiwarki, które ułatwiają odnalezienie powierzchni magazynowej do wynajęcia w różnych częściach kraju.