Usytuowanie mebli w przestrzeni naszego mieszkania ma ogromne znaczenie.

Narożniki świetnie sprawdzają się nie tylko w miejscach, w których chcemy wykorzystać każdy jej skrawek i stworzyć przytulny, wygodny kąt do spania i wypoczynku. Najlepszym rozwiązaniem jest narożnik zrobiony na wymiar, który idealnie wkomponuje się w klimat salonu, pokoju lub nawet kuchni w stylu retro. Wygodny narożnik często jest ulubionym miejscem na spotkanie z książką, relaksującą muzyką przy kubku ciepłej herbaty lub miejscem na rodzinne i przyjacielskie pogaduszki przy filiżance kawy.

Gdzie znaleźć producenta narożników na zamówienie?

Producenci mebli na swych stronach internetowych często oferują również usługę wykonania mebli na życzenie. Klient podaje wtedy wymiary i może skorzystać z pomocy specjalistów od aranżacji wnętrz. Wybór takiej propozycji to oszczędność czasu, na przykład przy urządzaniu salonu, który jak wiadomo jest sercem każdego domu, bo w nim i przyjmujemy gości i możemy odpocząć po ciężkim dniu pełnym pracy i codziennych obowiązków. Przegląd stron internetowych jest też ciekawą inspiracją do wykorzystania nowoczesnych, praktycznych rozwiązań, z zastosowaniem takich patentów jak narożniki z półkami, barkiem, różnymi pufami i zagłówkami oraz gniazdem ładowarki USB. Wciąż bardzo dużym powodzeniem cieszą się narożniki rozkładane z funkcją spania, które mogą służyć do przenocowania gości w pokoju dziennym. Oczywiście warto zrobić internetowy przegląd stron producentów zlokalizowanych najbliżej naszego miejsca zamieszkania i osobiście odwiedzić salon, który oferuje meble w naszym guście.

Narożnik tapicerowany na wymiar – przegląd polecanych modeli

Jakie narożniki na zamówienie pod wymiar będą najlepsze do salonu?

W zależności od tego, czy mamy duży, czy mały salon, mebel wypoczynkowy zajmuje jedno z najważniejszych miejsc w pomieszczeniu. Jego aranżacja bywa nie lada wyzwaniem. Wybór koloru tapicerki musi odpowiadać charakterowi wnętrza. W dużym, jasnym pokoju dziennym można sobie pozwolić na kontrast w postaci narożnika w ciemnym, modnym kolorze. W małym pomieszczeniu ciemny kolor będzie raczej przytłaczający. Zazwyczaj strefa wypoczynkowa to miejsce centralne, więc w dużej przestrzeni, narożnik, wbrew swej nazwie, nie musi stać w jednym z kątów.

Trzeba mieć na uwadze swobodny dostęp do okien i wyjścia na taras. W małym saloniku świetnie sprawdzają się rozkładane narożniki, które są wygodne i funkcjonalne, te w kształcie litery L umożliwiają postawienie obok stolika i stworzenie miłego kąta przy maksymalnym wykorzystaniu wolnej przestrzeni. Musimy wziąć pod uwagę rozplanowanie małego salonu, by uzyskać praktyczne i wygodne rozwiązania ze swobodnym dostępem do aneksu kuchennego. Pamiętajmy o tym, że klimat salonu tworzą dodatki. Pomyślmy również o nich przy wyborze zarówno kształtu, jak i koloru narożnika. Możliwości jest naprawdę wiele. Warto zatem urządzić salon tak, by, jak najprzyjemniej mijał nam spędzony w nim czas.