Obecnie istnieje sporo różnorodnych zabiegów oraz innych ciekawych metod, które umożliwiają bezproblemowe dbanie o włosy kobiet.

Do grona takich działań zalicza się między innymi koloryzowanie, używanie różnego typu odżywek, kosmetyków nawilżających, szamponów do różnych typów włosów, itp. Kobiety dodatkowo często prostują włosy, robią sobie loki oraz mniej i bardziej oryginalne fryzury. Jednym z ciekawszych procesów jest zapuszczanie włosów poprzez stymulowanie ich naturalnego wzrostu i odpowiednią pielęgnację. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie atrakcyjnych długich włosów, ale trzeba na to poczekać odpowiednią ilość czasu.

Skuteczne przedłużanie włosów – metoda warkoczykowa

Metoda warkoczykowa i jej charakterystyka

Opcją alternatywną dla zapuszczania włosów w sposób naturalny, jest użytkowanie sztucznych pasm włosów, które są doczepiane do włosów naturalnych z wykorzystaniem różnych metod. Na krajowym rynku można znaleźć wiele rodzajów włosów sztucznych, które są dostępne w ofertach salonów fryzjerskich i kosmetycznych oraz sklepów stacjonarnych czy też internetowych. W grupie sztucznych metod przedłużania włosów, można znaleźć na przykład metodę warkoczykową, która zyskuje znaczną popularność wśród szerokiego grona kobiet.

W przypadku metody warkoczykowej, warto pamiętać, że sposób ten jest najbardziej naturalny, jeśli chodzi o zagęszczanie i przedłużanie włosów. Metoda ta polega na wplataniu odpowiednio dopasowanych pasemek około centymetr od nasady naturalnych włosów. Następnie pasemka te zawiązuje się w warkocz i zabezpiecza przezroczystą, cienką gumką. Wiele kobiet lubi tą metodę, ponieważ utworzone warkocze tworzą ciekawe i oryginalne kompozycje razem z włosami naturalnymi. Maksymalny czas noszenia takich włosów to 8 tygodni.

Oczywiście decydując się na przedłużanie włosów w warszawie czy też w innym mieście, z wykorzystaniem tej metody, należy pamiętać, aby nie użyć zbyt dużej ilości za długich pasm, ponieważ może to doprowadzić do nadmiernego obciążenia cebulek włosów i ich wypadania. Poszukując profesjonalnych salonów fryzjerskich oferujących takie przedłużanie, warto zwrócić uwagę na ogłoszenia oraz oficjalne strony salonów fryzjerskich, udostępniane w Internecie.