W dzisiejszych czasach wiele osób coraz bardziej zdaje sobie sprawę z tego, jak bardzo astma wpływa na ich życie, a także na ile mogą kontrolować astmę.

Nauka kontrolowania astmy polega na tym, że musisz nauczyć się nowych wskazówek i strategii, aby to zrobić. Wskazówki i strategie, takie jak te w tym artykule, pomogą Ci znaleźć skuteczne sposoby radzenia sobie z astmą i, miejmy nadzieję, znaleźć sposób na jej kontrolowanie.Nie zamiataj swojego domu podczas sprzątania. Spowoduje to rozsypanie się kurzu wszędzie i utrudni oddychanie. Zamiast tego należy użyć mokrego mopa, aby kurz i zanieczyszczenia przykleiły się do podłogi. Unikaj używania aerozoli podczas czyszczenia, ponieważ te produkty mogą wywołać astmę.Świetną wskazówką, która może pomóc Twojemu dziecku radzić sobie z astmą, jest poinformowanie jak największej liczby osób o jego stanie. Powinieneś powiedzieć ich nauczycielowi, opiekunce i wszystkim innym, którzy są odpowiedzialni za opiekę nad dzieckiem. Zrozumieją potrzeby Twojego dziecka i będą w stanie pomóc.Niech Twoi znajomi wiedzą, że nie powinni dawać Ci w prezencie roślin domowych. Rośliny mogą być poważnym wyzwalaczem niektórych astmatyków. Posiadanie ich stale w domu przypominałoby toczenie codziennej wojny z otoczeniem. Jeśli ktoś da ci roślinę, sprawdź, czy można ją zasadzić na zewnątrz. Jeśli nie można go przenieść na zewnątrz, podziękuj im ładnie za prezent i oddaj go później.Leki, które pomogą ci kontrolować objawy ataku, to doustne kortykosteroidy i leki rozszerzające oskrzela. Leki rozszerzające oskrzela, zwykle określane jako „leki ratunkowe”, są zwykle wdychane, ale są również dostępne w postaci płynów, tabletek lub można je wstrzykiwać. Są to najpopularniejsze formy „leków ratunkowych”, jakie można uzyskać.Jeśli zmagasz się z astmą, koniecznie stosuj lek rozszerzający oskrzela. Szukasz sposobu na radzenie sobie z astmą? Sprawdź wskazówki poniżej

Jest to najczęściej przepisywana kuracja dla osób zmagających się z astmą.

Dostępne są dwa rodzaje leków rozszerzających oskrzela. Pierwszym z nich jest krótko działający lek rozszerzający oskrzela, stosowany w celu zmniejszenia natychmiastowych objawów. Drugi rodzaj to długo działający lek rozszerzający oskrzela, stosowany w stałej opiece nad astmą.Jeśli nie rozumiesz wczesnych objawów astmy, poszukaj częstszych objawów, które nasilają się, takich jak: kaszel, świszczący oddech i ucisk lub ból w klatce piersiowej. Jeśli objawy nie pozwalają Ci zasnąć w nocy lub Cię obudzić, natychmiast skontaktuj się z alergologiem.Co najmniej raz w roku sprawdzaj swój dom pod kątem pleśni i innych zarodników. Wielu astmatyków, zwłaszcza dzieci, może mieć nasilenie astmy przez ekspozycję na te alergeny. Mieszkanie w domu pełnym zarodników pleśni może nawet wywołać powtarzające się ataki astmy, aż do trwałego uszkodzenia układu oddechowego dziecka.Jeśli masz astmę, powinieneś rozważyć zakup osuszacza. Zmniejszenie wilgotności w domu zmniejsza ilość roztoczy, co zmniejsza zaostrzenia astmy. Osuszacze powodują, że powietrze w Twoim domu staje się suche, co oznacza mniejszą wilgotność.Problemy emocjonalne, wysoki stres i niepokój mogą również powodować objawy astmy. Można je leczyć lekami i/lub terapią, a także prawidłowo odżywiać się, ćwiczyć i upewniać się, że każdego wieczoru śpisz co najmniej osiem godzin.Ten artykuł powinien pomóc Ci poczuć się bardziej komfortowo w kontrolowaniu astmy. Jeśli czujesz, że musisz ponownie przeczytać informacje zawarte w tym artykule, nie wahaj się. Twoim celem jest zachowanie i wykorzystanie tych informacji najlepiej, jak potrafisz. Jeśli to zrobisz, powinieneś poczuć rezultaty.