Można się wiele nauczyć, jeśli chodzi o fotografię, i można spędzić lata ucząc się rzemiosła.

Jednak znajomość kilku kluczowych wskazówek może oznaczać robienie świetnych zdjęć aparatem. Ten artykuł zawiera kilka dobrych rad, jak zacząć robić zdjęcia, z których jesteś dumny.Skonfiguruj podstawowe programy dla swojej lustrzanki cyfrowej. Ustawiając z wyprzedzeniem niektóre z podstawowych wartości, nie musisz się z nimi bawić, jeśli chcesz w krótkim czasie oddać strzał. Zamiast tego wystarczy nacisnąć przycisk i zacząć strzelać.Dowiedz się, jak korzystać z ustawienia ISO w aparacie. To ustawienie określa prędkość filmu. Im wyższe ustawienie ISO, tym więcej światła wejdzie. Jeśli zwiększysz ISO w ciemnych ustawieniach, przechwycisz więcej światła, dzięki czemu zdjęcie będzie lepsze.Nie polegaj zbytnio na swoim sprzęcie ani na edycji. Drogi sprzęt może sprawić, że każde zdjęcie będzie wyglądać świetnie, ale jakość artystyczna dzieła nadal zależy od Twojej kreatywności. Możesz zrobić świetne zdjęcia z artystycznego punktu widzenia niezwykle tanim aparatem, o ile stworzysz coś oryginalnego.Spróbuj zaplanować wszystkie swoje ujęcia. Powinieneś zaplanować wszystko, od obiektu, przez kąt, po oświetlenie w miejscu, w którym będziesz fotografować. Poświęcenie trochę czasu na zaplanowanie tego wszystkiego może zaowocować znacznie lepszymi i ciekawszymi zdjęciami.Rozgość się ze swoimi modelami, zanim zaczniesz je fotografować. Wiele osób postrzega osobę wykonującą zdjęcia jako potencjalne zagrożenie. Nawiąż rozmowę i zapytaj, czy możesz zrobić im zdjęcie. Ujawnianie porad, które znacznie ułatwiają fotografowanie!

Prosty akt rozmowy może zmienić percepcję kamery z naruszenia prywatności na ekspresję sztuki.Pozycjonowanie obiektu może zadecydować o różnicy między dobrym zdjęciem a świetnym zdjęciem.

Obiekt rzadko powinien znajdować się w środku zdjęcia. Robiąc zdjęcie, spróbuj umieścić obiekt w górnej lub dolnej trzeciej części obrazu. Ten efekt działa najlepiej, gdy w oddali widać horyzont.Świetną wskazówką fotograficzną jest przechowywanie folderu z najlepszymi zdjęciami. Może to być świetny sposób, aby spojrzeć wstecz i zobaczyć najważniejsze momenty swojej pracy bez konieczności przekopywania się przez stosy zdjęć. Aktualizuj folder w miarę robienia coraz większej liczby zdjęć.Baw się ideą głębi ostrości i przysłony. Większość fotografii umieszcza obiekt w centrum kompozycji, a tło ma rozmyte. Odwróć tę konwencję i rozmyj obiekt, aby skupić się na tle. Możesz także bawić się umieszczaniem swojego obiektu na zdjęciu.Twórz narrację ze swoich zdjęć. Muszą być w stanie wyrazić i opowiedzieć historię widzowi. Może to całkowicie zależeć od tego, co zdecydujesz się nakręcić, ale postaraj się jak najlepiej przedstawić historię, która kryje się za czymkolwiek. Musisz szczególnie upewnić się, że dzieje się tak, gdy masz ludzi jako podmioty.Jeśli myślisz poważnie o fotografii, użyj statywu. Statywy trzymają aparat nieruchomo, co oznacza, że ​​podczas ich używania uzyskasz wyjątkowo wyraźne ujęcie. Są szczególnie przydatne podczas robienia zdjęć krajobrazu, wydarzenia sportowego lub wszystkiego, co dzieje się nocą.Jak każda nauka lub forma sztuki, fotografia jest czymś, o czym możesz studiować i czytać przez większą część swojego życia. Możesz też po prostu zastosować to, co przeczytałeś w tym artykule i natychmiast poprawić swoją fotografię. Pamiętaj o tych wskazówkach, gdy następnym razem aparat będzie w Twoich rękach, a szybko zobaczysz lepsze obrazy.