Pomidory są bardzo istotnymi warzywami odgrywającymi kluczową rolę w wielu kuchniach na całym świecie, w tym również w Polsce.

Charakteryzują się one atrakcyjnym smakiem oraz wieloma istotnymi właściwościami i składnikami odżywczymi cenionymi przez ludzki organizm. Nic więc dziwnego, że od wielu lat pomidory są uprawiane oraz importowane na teren naszego kraju. Nadają się nie tylko do jedzenia na surowo, ale są również składnikami wielu przetworów czy też potraw. Szerokie grono hodowców i producentów oraz dostawców zapewnia konsumentom dostęp do takich warzyw praktycznie przez cały rok. Jest to możliwe dzięki uprawom w cieplarniach oraz dzięki nowoczesnym sposobom magazynowania.

Przechowywanie pomidorów w sposób bezpieczny

Pomidory i optymalne warunki ich przechowywania

Jeśli chodzi o proces magazynowania pomidorów to nie odróżnia się on znacząco od przechowywania innych warzyw czy też owoców. Po zebraniu dojrzałych pomidorów, konieczne jest umieszczenie tych warzyw w miejscu chłodnym i zacienionym. Taką rolę spełniają najczęściej chłodnie, w których panuje temperatura dodatnia, ale odpowiednio niska. Dzięki temu owoce nie starzeją się za szybko po zbiorach i zachowują swój, zapach, smak oraz właściwości odżywcze nawet przez wiele miesięcy magazynowania.

Oczywiście mówiąc o przechowywaniu pomidorów, nie wolno zlekceważyć różnorodnych, specjalistycznych preparatów, które wspomagają przechowywanie. Na polskim rynku można znaleźć różne produkty wysokiej jakości, które są przeznaczone do rozpylania w szczelnej chłodni, w stężeniu zalecanym przez producenta. W ten sposób można praktycznie zahamować proces dojrzewania i starzenia się zebranych warzyw. Nawet w przypadku wielomiesięcznego przechowywania, jakość tych warzyw utrzymuje się na odpowiednio wysokim poziomie.

Znalezienie innowacyjnych rozwiązań obejmujących chemiczne zabezpieczenie zrywanych pomidorów nie stanowi obecnie skomplikowanego zadania. Sporo przydatnych informacji i atrakcyjnych ofert można znaleźć w sieci, na przykład na stronie, takiej jak https://fruitsmart.pl/przechowywanie-pomidorow/, a także w innych źródłach on-line. Internet to narzędzie sprawiające, że proces poszukiwania producentów i sprzedawców odpowiednich środków chemicznych, nie jest skomplikowany i nie zajmuje zbyt wiele czasu.